Parents Sinema Kulübü
ZEYNEP GÖZÜBÜYÜK
@ zeynepgozubuyuk

ZEYNEP GÖZÜBÜYÜK

1981 İzmir doğumluyum. İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler eğitimi aldım. Ardından Fransa’da Uluslararası Yöneticilik yüksek lisansımı tamamlayıp döndüğümde, hep hayal ettiğim gibi uluslararası bir şirkette, Air France KLM Havayolları’nda pazarlama departmanında çalışmaya başladım.
 
Kariyerimde hızla ilerledim, 6 yıl içinde Batı Akdeniz Ülkelerinden sorumlu Pazarlama Müdürü oldum. Ama istediğimin aslında bu olmadığını fark ettim. Kendi işimi yapma hayalimi bir türlü bastıramıyordum, ve kendi markamı kurdum. Böylece henüz bebek sahibi olmadan anne-bebek dünyasına adım atmış oldum. Yeni annelerin emzirmeyle ilgili çok sorun yaşadığını ve destek olacak birini bulmakta ne kadar zorlandıklarını görüp Gönüllü Emzirme Rehberi oldum. Ve bir gün tesadüfen bir arkadaşım bana “Sen tam hamile yogası eğitmeni olacak kişisin” dedi ve bu fikri aklıma soktu. Faydalarını ve gerekliliğini öğrendikten ve hamile olmamama rağmen katıldığım birkaç dersteki huzuru yaşadıktan sonra ben de anne adaylarına bu özel dönemlerinin en güzel hediyesini vermek istedim. Aynı zamanda onlara emzirmeyle ilgili bilgilerimi de doğru zamanda yani doğum öncesinde aktarmak istedim.
 
Yogaşala’da aldığım Neslihan İskit’le Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi’nin ardından, dünyanın önde gelen hamile, anne ve bebek yogası okullarından Birthlight‘ın Hamile Yogası Eğitmenlik Sertifikasını aldım. Yaklaşık üç ay sonra kızım Ayşe’ye hamile olduğumu öğrendim. Hamileliğimi keyifle ve bol bol yoga yaptırarak geçirdim. Bu sayede rahat bir şekilde doğal doğum yaptım. Hamile Yogası bir lüks değil bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Bu sebeple 2012’den beri verdiğim tüm dersler Acıbadem Hastaneleri, Liv Hospital, Joker Mağazaları ve daha birçok markanın ve alışveriş merkezinin ev sahipliğinde, anne&bebek sektörünün önde gelen markalarının sponsorluğunda ücretsiz hamile yogası dersleri veriyorum. Hamile yogasından sonra eğitimlerime devam ederek Anne&Bebek Yogası ve Çocuk Yogası Eğitmeni de oldum.
 
Hamile, Anne&Bebek ve Çocuk Yogası derslerimin yanı sıra Kolay Doğum Semineri, Bebek Banyosu Semineri ve YeniDoğan Alışverişi gibi etkinlikler de gerçekleştiriyorum. Joker Anneler Kulübü Deneyimli Annesi olarak annelere aktif destek oluyorum. Ayrıca Parents ve Evim dergilerinde yazıyorum.
@zeynepgozubuyuk